Ubytovanie

lacne dovolenky ubytovanie

Rezervácia ubytovania

 Spolupracujeme s rezervačným portálom www.booking.com, ktorý je momentálne asi najvýhodnejšia voľba pri výbere ubytovania. Jeho hlavná výhoda je v tom, že neplatíte žiadne rezervačné poplatky, je v slovenčine a najmä môžete uskutočniť bezplatné storno rezervovaného ubytovania niekedy aj deň pred nástupom na ubytovanie. V prípade, že to nestihnete, strhnú Vám z karty akurát platbu za prvú noc, kedy ste mali na ubytovanie nastúpiť. Zvyčajne využívame možnosť rezervácie ubytovania s bezplatným stornom, pretože naozaj ani my nedokážeme predpokladať, či sa o niekoľko mesiacov niečo nestane a či teda budeme môcť na dovolenku vycestovať. Na výber máte viac ako 400 000 ubytovacích zariadení od hostelov, cez hotely až po apartmány s kompletne zariadenou kuchynkou. Či už to bude exotika alebo Slovensko na www.booking.com určite nájdete vyhovujúce ubytovanie.


Tip: Všetky ubytovacie zariadenia na našej stránke si môžete aj priamo rezervovať. Stačí kliknúť na názov hotela a budete presmerovaný priamo na www.booking.com, kde dokončíte rezerváciu alebo si len prečítate recencie od iných užívateľov. Rovnako môžete použiť aj rezervačné moduly na našich stránkach.


Za ubytovanie vopred neplatíte, pri rezervácii ubytovania uvediete len údaje o platobnej karte. Platba je vykonaná až pri príchode do hotela. Nie všade je možná platba kartou, tak si radšej vopred overte spôsob úhrady za ubytovanie.

Zhruba týždeň pred príchodom do hotela alebo hostela Vám odporúčame potvrdiť ubytovanie.  Napíšte  e-mail priamo do ubytovacieho zariadenia, ktorým si preveríte Vašu rezerváciu priamo u nich v systéme a súčasne aj potvrdíte orientačný čas Vášho príchodu, prípadne dopíšete nejaké ďalšie požiadavky. Aj keď rezervácie ubytovania sú pre hotely záväzné, boli sme kľudnejší, keď sme vedeli, že nás v hoteli očakávajú. Okrem iného sa nám stala situácia, kedy sme prišli na recepciu hotela. Mala byť ešte v prevádzke, no nikto tam hodinu pred záverečnou nebol. Rezerváciu sme však mali e-mailom potvrdenú, tak sme vedeli, že s nami počítajú. Po polhodine pátrania sme zistili, že nám kľúče od izby nechali v poštovej schránke J Keby sme pochybovali o rezervačnom systéme, určite by sme boli zbytočne v strese. Zostať v zahraničí s dvomi deťmi na ulici nechce asi žiaden rodič. Všetky rezervácie, ktoré sme uskutočnili doteraz počas našich ciest, boli v poriadku a podľa informácií uvedených na www.booking.com. Nezabudnite dobre čítať informácie o izbe, napr. ak je uvedený výhľad do dvora, alebo len výhľad, nie je to vždy výhľad na more. Je to izba orientovaná opačným smerom. Predídete tak neskoršiemu sklamaniu. V zahraničí je vhodné sledovať aj zariadenie izby, napr. klimatizácia je v teplých krajinách a v hlučných destináciách nevyhnutnosťou. Ak máte deti a chcete, aby sa v noci vyspali, potrebujete buď v noci vetrať (pozor na nočných zlodejov…) alebo kde je hluk, zavriete okná a použijete klimatizáciu.

Pri rezervácii ubytovania je vhodné skontrolovať vzdialenosť hotela od stanice vlaku, príp. autobusu a samozrejme vzdialenosť od pláže. Pokiaľ chcete navštíviť centrum veľkého mesta, osvedčili sa nám hosteli bližšie ku centru, aby boli múzeá a pamiatky pešo dostupné. V prípade, že si rezervujete ubytovanie vo vzdialenejších častiach mesta za lacnejší peniaz, nezabudnite, že budete nútení cestovať častejšie MHD a tým sa Vaše výdavky počas dovolenky zvýšia. Je preto nutné ujasniť si priority, čo chcete vidieť, ako často budete cestovať verejnou dopravou a podľa toho treba zvoliť vhodné umiestnenie ubytovania. Niektoré veľké mestá ponúkajú jednodňové turistické cestovné lístky. Tam, kde sú medzi pamiatkami veľké vzdialenosti, je vhodné ich využiť.

Keďže každá dovolenka sa raz skončí, treba myslieť aj na bezpečný a rýchly návrat domov. Poslednú noc, prípadne dve je vhodné rezervovať ubytovanie  v blízkosti letiska tak, aby ste sa čo najjednoduchšie dopravili včas na letisko. Treba mať premyslenú dopravu, pretože verejná doprava počas noci nejazdí, zostane Vám už len možnosť cestovať taxíkom, alebo pri veľmi skorom rannom odlete môžete prísť posledným spojom večer na letisko a počkať tam do odletu lietadla. Premyslite si spôsob dopravy na letisko ešte predtým, ako rezervujete ubytovanie. Aby sa náhodou nestalo, že pri odlete budete 60 km od letiska, prídu zápchy, vynechá nejaký spoj a bohužiaľ nestihnete odlet Vášho lietadla. 🙂


Tip: Pri našej ceste do Malagy sme si rezervovali ubytovanie  poslednú noc 1,1 km od letiska. Čítali sme recenzie hotela, kde ľudia písali, že na letisko sa dá odtiaľ ísť iba taxíkom za 15 – 20 eur. Takto sa Vám cesta veľmi predraží. No našli sme aj dobré rady od ľudí, ktorí opísali pešiu cestu na letisko. S malými deťmi cestu pešo neodporúčame, križuje sa cesta (nadránom však úplne prázdna), no stredne veľké deti a dospelí prejdú túto trasu úplne bez problémov. Preto je vhodné čítať na webe aj recenzie hotelov, veľmi to uľahčí situáciu pri výbere a objasní niektoré vyskytujúce sa problémy.


Máte vlastné skúsenosti s výberom ubytovania? Kontaktujte nás, radi ich zverejníme na našich stránkach. Alebo ich jednoducho napíšte do komentára.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.