Dovolenka v Turecku: spojenie orientálnej exotiky a dokonalého oddychu

Blue Mosque lacne dovolenky

Keď sa povie Turecko, mnohým sa hneď vybaví turecká káva či med alebo celosvetovo preslávené kúpele hammam.Krajina dvoch kontinentov však ponúka oveľa viac. Prekrásne piesočnaté pláže, tyrkysové more, skvelú kuchyňu a tie najkvalitnejšie hotely.Dovolenka v Turecku je “trefou do čierneho” a tohtoročná sezóna je veľmi výhodná aj po finančnej stránke, najmä ponuka last minute dovoleniek. Turecké “vychytávky” vás o jedinečnosti tejto krajiny určite presvedčia!

Ilustračné foto, zdroj bigstockphoto.com

Paláce, chrámy a hrady patria medzi turistické skvosty

Historické pamiatky Turecka patria k celosvetovo vyhľadávaným miestam, na ktoré sa ročne prídu pozrieť tisíce zvedavých turistov bažiacich po histórii orientu. Medzi dominanty Istanbulu patrí aj Palác Topkapi nad chrámom Hagia Sofia. Varilo v ňom cez tisíc kuchárov, jeho súčasťou bol hárem s takmer piatimi stovkami žien, zámok Cinili, múzeum i univerzita. Hovorí sa, že ho obývalo vyše päťtisíc ľudí!

Jednu z najväčších atrakcií medzi Európou a Áziou nájdete priamo v Turecku. Ide o “bavlnený hrad” Pamukkale, tvorený bielym travertínom. Kopec dlhý približne 2,7 kilometra sa nachádza v údolí rieky Menderes, blízko mesta Denizli, a patrí medzi turistickú atrakciu, ktorú by ste rozhodne nemali vynechať.

Obľúbená je aj Modrá mešita, kam sa chodia modliť miestni i turisti až päťkrát za deň! Nevynechajte ani bájnu horu Ararat, ktorá je považovaná za symbol Noemovej archy.

Relax nájdete v obchodoch, kúpeľoch i pri výnimočnom jedle

Mnohí dovolenkári nedajú dopustiť okrem historických dominánt ani na klasické oddychové aktivity, ktoré sú v Turecku na vynikajúcej úrovni, najmä v strediskách Side, Antalyi a Alanyi či Beleku alebo Kemeri.

Poteší vás najmä pestrá turecká kuchyňa. Ak si objednáte dovolenku v Turecku so službami all inclusive, vychutnáte si miestne špeciality aj rôznorodú kuchyňu, ktorá poteší aj tých najnáročnejších. Stavte aj na tradičnú tureckú kávu pripravovanú v džezve či sladkú pochúťku turecký med.

Prejsť by ste sa mali aj po vychýrených tureckých trhoch ponúkajúcich miestne výrobky. Najznámejším je Grand Baazar, ktorý má viac ako 4000 obchodov, 18 vstupov a približne 65 ulíc. Nájdete v ňom ,,značkové“ oblečenie, turecké koberce, koreniny, šatky, šaty a veľa iného. Po potulkách mestom si oddýchnite pri orientálnej očiste – tradičnom hammame.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.