Zaujímavé miesta na Jadrane

najkrajšie miesta v chorvátsku

Ak uvažujete o  Chorvátsku, môžete mať problém si z pestrej ponuky vybrať. Prinášame Vám preto prehľad zaujímavých miest a atrakcii, ktoré Vám určite pomôžu s výberom miesta tohtoročnej dovolenky.

Na úpätí pohoria Biokovo, ktoré je zároveň aj Parkom prírody, sa rozprestierajú niektoré z najkrajších pláží Jadranu. Makarska a kľudné turistické letoviská v jej blízkosti na svojich bielych plážach už rokmi poskytujú letný oddych turistom zo všetkých kútov Európy.

Vyhľadaj ubytovanie na Makarskej Vyhľadaj ubytovanie na Makarskej

 

Omiš

Po dobrodružnom raftingu vo vzrušujúcom kaňone rieky Cetina sa spustite ešte južnejšie do jej ústia, kde sa nachádza mesto Omiš. Na vysokých bralách, ktoré obklopujú mesto s najprestížnejším festivalom klapskej piesne v Chorvátsku, ešte stále stoja dve pevnosti. Z nich omišskí piráti kontrolovali celý morský prieplav, nad ktorým suverénne vládli v 12. a 13. storočí.

Vyhľadaj ubytovanie v Omiši Vyhľadaj ubytovanie v Omiši

 

Pag

Na prvý pohľad uvidíte len „kamennú púšť“, ale keď sa pozriete lepšie, ostrov vás mnohým prekvapí: chuťou miestnych kulinárskych špecialít, antickým potopeným mestom, ufologickým náleziskom, zábavou na „chorvátskej Ibize“, ktorá nikdy nespáva a tiež samotnými tichými zátokami.

Vyhľadaj ubytovanie na Pagu Vyhľadaj ubytovanie na Pagu

Jadranský ostrov s najväčším počtom slnečných dní v roku je obľúbeným miestom svetovej smotánky v tejto časti sveta. Avšak, nedohľadné voňavé polia levandule, južná strana ostrova, ktorá láka dobrodruhov, cenné kultúrne dedičstvo s najstarším divadlom v Európe, to všetko je dostupné aj dovolenkárom, ktorí majú tenšiu peňaženku ako spomínaná smotánka.

Vyhľadaj ubytovanie na Hvare Vyhľadaj ubytovanie na Hvare

 

Korčula

Ostrov, na ktorom sa podľa legendy narodil Marco Polo, najväčší cestovateľ na svete, aj dnes láka cestovateľov zo všetkých končín sveta. Nadchýňajú ich piesočnaté pláže v Lumbarde, hľadajú odpoveď na otázku, prečo sa ostrov, kým bol gréckou kolóniou Corcyra, nazýval „melania“ (čierny) a užívajú pri predstaveniach stredovekých rytierskych hier.

Vyhľadaj ubytovanie na Korčuli Vyhľadaj ubytovanie na Korčuli

Rab

Stredoveká rytierska súťaž so samostrelom je udalosť, ktorá vás vráti do roku 1394, kedy sa konala po prvýkrát. A nezabudnite ani na 22 piesočnatých pláží v blízkosti Loparu, ktoré sú skutočnou oázou na viac-menej kamienkovom pobreží Jadranu.

Vyhľadaj ubytovanie na Rabe Vyhľadaj ubytovanie na Rabe

 

Pelješac

Autochtónne vína z polostrova Pelješac dodajú osobitnú príchuť Vašej ceste do Južnej Dalmácie. Ak ju budete chcieť ešte zvýrazniť, môžete sa pridať k zberačom soli v Stone, v historickom mestečku, ktoré obklopujú 5,5 km dlhé hradby – najdlhší obranný sústav v Európe vybudovaný z ručne tesaného kameňa.

Vyhľadaj ubytovanie v Pelješaci Vyhľadaj ubytovanie v Pelješaci

 

Crikvenica

Crikvenica a miesta v jej blízkosti – Dramalj, Jadranovo a Selce – sú počas letnej sezóny preplnené turistami. Dovolenkári sa hrnú na riviéru s 8 kilometrami piesočnatých a kamienkových pláží. Tieto letoviská sú však vďaka svojej polohe populárne aj ako víkendové destinácie pre turistov zo strednej Európy, ktorí na Jadran bežia od každodenného stereotypu.

Vyhľadaj ubytovanie v Crikvenici Vyhľadaj ubytovanie v Crikvenici


Brač

Vrchol hory sv. Víta, kláštorný komplex Blaca a pláž Zlatni rat majú pevné miesto na mape atrakcií ostrova Brač. Na Brači budete mať príležitosť vychutnať si pohľad na celý stredno-dalmatínsky archipelág z najvyššieho vrchu všetkých jadranských ostrovov, navštíviť skalný kláštor kňazov-pustovníkov zo 16. storočia a slniť sa na jemných kamienkoch „pláže z pohľadníc“.

Vyhľadaj ubytovanie na Brači Vyhľadaj ubytovanie na Brači

Čiovo

Na ostrove, ktorý je mostom spojený s Trogirom, sa nachádza rad tichých miest vhodných na dovolenku pri mori. Kultúrnu ponuku a zábavu garantuje blízkosť Trogiru s mestským jadrom zapísaným do zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO a 2 km dlhá čiovská pláž Copacabana známa vďaka svojim reštauráciám a nočným klubom. Oni navečer vylákajú dovolenkárov z mora a presunú ich na svoje terasy k osviežujúcim nápojom, čo môže skončiť vynikajúcou zábavou.

Vyhľadaj ubytovanie na Čiove Vyhľadaj ubytovanie na Čiove

zdroj, adriatic.hr

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.