Mallorca - západ slnka

Španielsko – Mallorca august 2013

Mallorca

TERMÍN: 13. 08 – 20. 08. 2013

Po prílete na letisko do hlavného mesta Malorky Palmy sa autobusom cez vnútrozemie presúvame do hotela Apartmány Central Park v meste Playa de Muro, ktoré je presne na opačnej strane ostrova. Toto letovisko je veľmi pekné, čisté a kľudné. Pláže nie sú vôbec preplnené. Ako by povedali v cestovke „vhodné pre rodiny s deťmi“. Okrem kúpania v mori sme absolvovali aj dva výlety. (viac…)

/ Dovolenkové rozpočty
Rím - koloseum

Taliansko – Rím máj 2013

Termín: 15.05 – 22. 05. 2013

Dovolenka v Ríme je taká dovolenková klasika určená skôr pre tých, ktorých baví história. Vidieť  Koloseum, Pantheon, Baziliku sv. Petra či Sixtínsku kaplnku je priam cestovateľská povinnosť. Pre svoj pobyt sme si netradične zvolili kemping blízko Ríma na polceste k pobrežiu. Tým sme vlastne skombinovali mestskú turistiku s klasickou dovolenkou „na pláži“. Camping village „ Fabulous“ je situovaný  na okraji Ríma v príjemnom píniovom lesíku. (viac…)

/ Dovolenkové rozpočty
maroko

Maroko – január 2013

Maroko termín: 19.01.2013 – 31.01.2013

Ak máte radi rozprávky tisíc a jednej noci, určite navštívte Maroko. Vidieť mestá ako Marakech, Fez alebo Casablanca je naozaj zážitok. Sklamaní sme boli azda iba z dôvodu, že sme nikde nezohnali lietajúci koberec :-). Na návštevu tejto exotickej krajiny sme sa vybrali v januári. Naša dovolenka začína na letisku v Bratislave. (viac…)

/ Dovolenkové rozpočty
sardinia-alghero

Taliansko – Sardínia – Alghero október 2012

Termín: 07 – 12. 10. 2012

Sardínia je asi najväčší ostrov v stredozemnom mori. Keďže priemerné ročné teploty neklesajú cez deň pod 20 stupňov, je ideálny na celoročnú návštevu. Na kúpanie sú samozrejme vhodnejšie letné mesiace. Letecká spoločnosť RYANAIR lieta priamo z Bratislavy do mesta Alghero, ktoré leží na severozápade ostrova. (viac…)

/ Dovolenkové rozpočty
Gran Canaria - Prístav

Španielsko – Gran Canaria marec 2012

Termín: 02. 03 – 09. 03. 2012

Kanárske ostrovy po slovensky „Kanáre“ sú ozajstným dovolenkovým rajom. Pre svoju dovolenku sme si vybrali ten najväčší – Gran Canaria. Aj keď sme prišli na tento ostrov mimo sezóny, počasie bolo veľmi teplé, more bolo však trochu chladnejšie. Tiež nás hrial dobrý pocit z ušetrených peňazí za ubytovanie, veď priemerne  nás stála noc 14 € na osobu a noc! (viac…)

/ Dovolenkové rozpočty