Pláže s čiernym pieskom

pláž s čiernym pieskom lacne dovolenky

Prechádzať sa po pláži zafarbenej na čierno je  určite nevšedným zážitkom. Nájdete ich na miestach pradávnej vulkanickej aktivity. Najkrajšie a najznámejšie pláže s čiernym pieskom v Európe sú hlavným motívom dnešného príspevku. Možno Vás inšpirujú k výberu miesta tohtoročnej dovolenky.

Grécko, ostrov Santorini,Kamari Beach

zdroj: pixabay.com

Ostrov Santorini sa môže pochváliť viacerými plážami  s čiernym pieskom.  Najkrajšou je práve Kamari Beach, ktorá sa môže pýšiť modrou vlajkou za čistotu.  Pláž je tiež dobrou voľbou aj pre vyznávačov šnorchlovania a potápania.

Zájazdy na Santorini

 

Kanárske ostrovy, ostrov Tenerifé, Playa Jardín

playa jardin tenerife lacne dovolenkyzdroj: pixabay.com

Tmavý čierny piesok je typický pre Tenerifé a nájdete ho na viacerých miestach ostrova.   Najnavštevovanejšou plážou  je  Playa Jardín, ktorá sa nachádza pri meste Puerto de la Cruz.

Zájazdy na Tenerifé

 

Island, Vik I Mirdal,  pláž Reynishverfi

zdroj: pixabay.com

Pláž Reynishverfi leží neďaleko dedinky Vik I Mirdal. Nie je to zrovna pláž na leňošenie. Prejsť sa po nej je ale veľkým zážitkom a ak sa chystáte navštíviť Island určite si ju zaraďte do svojho programu.

Zájazdy na Island

 

Madeira, Porto Santo, Ribeira Brava

Joãof  [Public domain], Wikimedia Commons

Pláž sa nachádza v centre mesta Ribeira Brava. Pláž je prevážne kamienková. Jej časť bola vyrovnaná navezením čierneho piesku. Na pláži sa dokonca nachádzajú aj plavecké bazény.

  Zájazdy na Madeiru

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.